Kalendarz

Czwartek 4 Czerwca 2020

Imieniny

Imieniny: Franciszka, Karola, Kwiryny

Licznik odwiedzin

Jesteś: 15966880 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2018-2019

Treść strony

Dofinansowanie na inwestycję w Rumoce

Powiat Mławski uzyskał dofinansowanie ze środków rezerwy subwencji ogólnej w kwocie 1 339 600,00 zł na realizację inwestycji pn. „Przebudowa mostu w miejscowości Rumoka wraz z drogą rozbudową drogi dojazdowej”.

Istniejący most na rzece Mławce został wybudowany w 1967 roku. Inwestycja ma na celu dostosowanie go do aktualnych wymogów w zakresie nośności. Dzięki temu możliwy będzie dojazd pojazdów o dużym tonażu do podmiotów gospodarczych zlokalizowanych na tym terenie. Nowy most zaprojektowano jako ramowo-łukowy, posadowiony na żelbetowych ławach fundamentowych. W obrębie mostu zostaną wykonane roboty regulacyjno-umocnieniowe koryta rzeki. Z przebudową mostu związana jest rozbudowa odcinków dojazdowych do mostu drogi powiatowej nr 2332W o łącznej długości 999 metrów.

To przedsięwzięcie będzie kontynuacją zrealizowanej w 2017 roku inwestycji polegającej na przebudowie dwóch mostów w miejscowości Głużek wraz z dojazdami, która również była dofinansowana z rezerwy subwencji ogólnej. Stanowi ona ten sam ciąg drogi powiatowej nr 2332W. Początek rozbudowywanej drogi dojazdowej do mostu wyznaczono w miejscu zakończenia ubiegłorocznej inwestycji.

Przedmiotowa inwestycja poprawi bezpieczeństwo ruchu oraz będzie stanowić ważny element infrastruktury technicznej dla Gminy Wiśniewo, Gminy Lipowiec Kościelny i Powiatu Mławskiego dla układu komunikacyjnego dróg gminnych z drogą wojewódzką nr 563 Żuromin - Mława.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec 2018 roku.  

  • autor: Piotr Witkowski, data: 2018-05-23

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
KOMUNIKATY SAN-EPID MŁAWA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09