Kalendarz

Niedziela 5 Lipca 2020

Imieniny

Imieniny: Antoniego, Marii, Karoliny

Licznik odwiedzin

Jesteś: 16157483 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2018-2019

Treść strony

W dniu 5 kwietnia 2018 r. w sali kina Miejskiego Domu Kultury w Mławie odbyła się VII Mławska Gala Wolontariatu. Organizatorami Gali byli: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie i Stowarzyszenie „Bądźmy Razem”.

90% wolontariuszy zrzeszonych przy mławskim MOPS-ie to młodzież szkolna. Ich bezinteresowne zaangażowanie i pomoc była realizowana na wielu płaszczyznach, a szczególnie w formie zbiórki żywności, warsztatów kulinarnych, spotkań integracyjnych i pomocy w odrabianiu lekcji. Wolontariusze angażują się też indywidualnie w pomoc bezdomnym, osobom starszym i wykluczonym społecznie. Wolontariusze spotykani są na ulicach Mławy z okazji różnych akcji charytatywnych, lecz również czynią to z własnej inicjatywy, a nawet za własne pieniadze np. dostarczają odzież, żywność i napoje osobom bezdomnym.

Można by, więc zaryzykować stwierdzenie, że nasi mławscy wolontariusze postępują w myśl ewangelicznych słów Chrystusa:

„Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie". Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". (Mt 25,35-40).

W trakcie gali wyróżniono tytułem „Najlepszy z najlepszych” 5 wolontariuszek  z mławskich szkół średnich i podstawowych. Nagrody otrzymały: Julita Kwestarz, Beata Goryszewska, Magda Kowalewska, Oliwia Olbryś i Wiktoria Telus.

Ponadto wręczono  wyróżnienia, dla szczególnie aktywnych wolontariuszy: Julii Pinczewskiej, Natalii Rzepczyńskiej i Jakubowi Kwestarzowi. Uhonorowano również 15 szkół zaangażowanych w program „Szkół przyjaznych dla zwierzaka”.

Nagrody wręczali przedstawiciele władz samorządowych: Wicestarosta Barbara Gutowska i Burmistrz Miasta Mława  Sławomir Kowalewski.

  • autor: Zbigniew Kowalski, data: 2018-04-09
  • Gala Wolontariatu
  • Gala Wolontariatu
  • Gala Wolontariatu
  • Gala Wolontariatu
  • Gala Wolontariatu

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09