Kalendarz

Poniedziałek 1 Czerwca 2020

Imieniny

Imieniny: Jakuba, Justyny, Konrada

Licznik odwiedzin

Jesteś: 15936307 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2018-2019

Treść strony

Pieniądze dla powiatów na realizacje projektów dróg lokalnych

Sejmik Województwa Mazowieckiego wyraził zgodę na przekazanie powiatom 100,5 mln zł na realizację programu „Mazowiecki Instrument Wsparcia Dróg Lokalnych”. 30 stycznia 2018 roku przyjęta została Uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej z przeznaczeniem na realizację projektów w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu”.

Pomoc finansowa w formie dotacji celowej zostanie udzielona 36 powiatom województwa mazowieckiego. Projekty zostały wybrane do wsparcia w procedurze konkursowej, która została przeprowadzona przez Departament Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich UMWM w Warszawie. Wszystkie zgłoszone wnioski otrzymały pozytywną ocenę Komisji Oceny Projektów i rekomendację do wsparcia na podstawie przyznanych punktów. Ocena projektów prowadzona była według kryteriów oceny zatwierdzonych przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Kolejność wymienionych w uchwale projektów wynika z łącznej punktacji przyznanej każdemu Projektowi.

Powiat mławski, wymieniony w punkcie 5. Uchwały, otrzyma 2 262 202,71 zł na realizację inwestycji pn. „Poprawa spójności komunikacyjnej poprzez przebudowę skrzyżowania ulic: Tadeusza Kościuszki, Joachima Lelewela i Henryka Sienkiewicza na skrzyżowanie typu rondo wraz z przebudową ulic Joachima Lelewela w ciągu drogi powiatowej nr 4640W, Tadeusza Kościuszki w ciągu drogi powiatowej nr 2370W, ul. Granicznej i ul. Brukowej w ciągu drogi powiatowej nr 2369W na terenie miasta Mława – Etap I”

Celem Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych jest wsparcie powiatów województwa mazowieckiego, które posiadają niewystarczający potencjał infrastruktury technicznej oraz ograniczone szanse pozyskiwania środków z różnych programów pomocowych na infrastrukturę.

Środki finansowe zostały zaplanowane w ramach Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Mazowieckiego na lata 2018-2038 i pochodzą z dochodów własnych.

  • autor: Martyna Zbyrowska, data: 2018-02-01

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
KOMUNIKATY SAN-EPID MŁAWA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09