Kalendarz

Sobota 17 Sierpnia 2019

Imieniny

Imieniny: Jacka, Anity, Elizy

Licznik odwiedzin

Jesteś: 14387172 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA WIADOMOŚCI MULTIMEDIALNE

Treść strony

Marszałek Wopjewództwa Mazowieckiego podpisał umowę z przedstawicielami władz Powiatu Mławskiego oraz czterech innych powiatów, na dofinansowanie inwestycji drogowych.

 

Dnia 3 lutego 2018 r. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podpisał umowę z przedstawicielami władz Powiatu Mławskiego oraz czterech innych powiatów, na dofinansowanie inwestycji drogowych. Poza naszym powiatem, pieniądze trafią również do powiatu ciechanowskiego, żuromińskiego, przasnyskiego i pułtuskiego. Powiat mławski ponad 2,2 mln zł przeznaczy na realizację inwestycji pn. „Poprawa spójności komunikacyjnej poprzez przebudowę skrzyżowania ulic: Tadeusza Kościuszki, Joachima Lelewela i Henryka Sienkiewicza na skrzyżowanie typu rondo wraz z przebudową ulic Joachima Lelewela w ciągu drogi powiatowej nr 4640W, Tadeusza Kościuszki w ciągu drogi powiatowej nr 2370W, ul. Granicznej i ul. Brukowej w ciągu drogi powiatowej nr 2369W na terenie miasta Mława – Etap I”

Informacja filmowa w linku:

https://www.youtube.com/watch?v=WJgTmNvtseI&feature=youtu.be

 

 

Realizacja drugiego etapu inwestycji drogowej w ramach PROW na lata 2014-2020

Rozpoczęto realizacja drugiego etapu inwestycji w ramach PROW na lata 2014-2020 pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 2361W Szemplino - granica województwa Brzozowo Maje - Dzierzgowo - Rzęgnowo - Grójec - Klewki od km 0+000,00 do km 1+400,00 - ETAP II” Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Inżynieryjnych „PRDI” S.A.Roboty przy przebudowie tego odcinka będą polegały na wykonaniu robót ziemnych przy formowaniu korpusu drogowego, wykonaniu rowów drogowych, wykonaniu podbudowy z kruszywa łamanego i naturalnego, wykonaniu podbudowy z gruntów stabilizowanych cementem, warstwy mrozoochronnej, wykonaniu nawierzchni asfaltowej, wykonaniu zjazdów, wykonanie odwodnienia w postaci rowów otwartych i przepustów, wykonaniu poboczy i oznakowania.


  • autor: Telewizja Mława, data: 2017-06-01

Relacja z XXV Sesji Rady Powiatu Mławskiego

Radni Powiatu Mławskiego zebrali się w tej kadencji już po raz 25-ty. Na sesji obecni byli także kierownicy poszczególnych wydziałów starostwa oraz podległych samorządowi jednostek aby zreferować swoja działalność w minionym roku. Omówiono także temat współpracy samorządu z lokalnymi organizacjami pozarządowymi.
  • autor: Telewizja Mława, data: 2017-05-05

Pisanki Wielkanocne w Parku Miejskim

W Parku Miejskim pojawiły się metrowej wielkości pisanki Wielkanocne

  • autor: Piotr Wasześciak , data: 2017-04-14

Relacja z XXIV Sesji Rady Powiatu Mławskiego

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mławie odbyła się XXIV Sesja Rady Powiatu. Tradycyjnie już marcowa sesja była poświęcona kwestiom bezpieczeństwa w regionie. W jej trakcie swoje sprawozdania składali komendanci różnych służb oraz inspekcji. Innym ważnym punktem minionej sesji była przebudowa budżetu powiatowego


  • autor: Telewizja Mława, data: 2017-04-04

Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna - Mieszkańcy powiatu mławskiego mogą skorzystać z darmowych porad prawnych. na ich pytania odpowiadają radcy prawni i adwokaci. O tym komu przysługują bezpłatne konsultacje, mówi ustawa


Historia polskiej siatkówki

W Muzeum Ziemii Zawkrzeńskiej otwarto wystawę pt. Historia Polskiej Siatkówki. Dzięki pomocy samorządu powiatowego i miejskiego zebrano bogate i liczne eksponaty dotyczące tej dziedziny sportu. Wystawa będzie czynna do 4 maja (poza poniedziałkami)


  • autor: Telewizja Mława, data: 2017-04-03

Nietrzeźwi kierowcy

Informacja Komendy Powiatowej Policji w Mławie na temat nietrzeźwych kierowców


Dobre wyniki mławskiej Policji

Mławska Policja osiągnęła najlepsze wyniki w całym mazowieckim garnizonie. Na ta ocenę złożyło się wiele czynników. Do najważniejszych osiągnięć należy wysoka wykrywalność przestępstw, sukcesy w dziedzinie walki z narkomanią i handlem narkotykami oraz wykroczeniami drogowymi. Ostatnio Komenda wzbogaciła się o 5 nowych radiowozów. Komendantem KPP w Mławie jest mł. insp. Artur Ryfiński

Banery

platforma epuap
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
- informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
pies
programy UE
Banner I biegu
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09