Kalendarz

Wtorek 21 Listopada 2017

Imieniny

Imieniny: Janusza, Konrada, Oliwiera

Licznik odwiedzin

Jesteś: 11616951 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Treść strony

Szósta grupa „Bezpiecznych Mławianek” rozpoczęła już szkolenie. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 3 października w mławskiej komendzie policji. Panie powitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mławie nadkom. Krzysztof Hincman, Sekretarz Starostwa Powiatowego Mławie Cezary Kądrzycki oraz Joanna Tańska Dyrektor Zespołu Ośrodków Wsparcia w Mławie – organizatorzy szkolenia. Szkolenie potrwa do 9 listopada.
Ruszyła lokalna kampania informacyjna na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie „Lekarzu Ty też możesz pomóc!”. Celem tej Kampanii jest upowszechnienie wśród pracowników ochrony zdrowia oraz osób doświadczających przemocy w rodzinie informacji na temat bezpłatnego zaświadczenia lekarskiego dla osób doświadczających przemocy w rodzinie.Ruszają zajęcia Szkoła dla Rodziców. Szkoła do Rodziców jest programem spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą.
W dniu w dniu 25 listopada 2016 roku o godz. 1100 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mławie przy ul. Reymonta 6. Odbędzie się konferencja pn . „Dobro dziecka. Razem przeciw przemocy w rodzinie” organizowana przez Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie.Powiat Mławski po raz kolejny włącza się w międzynarodową kompanię społeczną na rzecz eliminowania przemocy wobec kobiet. Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach. Ta międzynarodowa kampania upamiętnia tragiczne wydarzenia z 6 grudnia 1989 roku, w Montrealu.
Rusza V edycja „Bezpiecznej Mławianki ”. Zgodnie z obietnicą, rusza V edycja autorskiego programu profilaktycznego mławskiej policji pod nazwą „Bezpieczna Mławianka”. Kurs samoobrony dla kobiet, połączony z zajęciami warsztatowymi jest całkowicie bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są od dziś do 10 listopada br. Kurs potrwa do 20 grudnia.
Szukanie pomocy nie jest słabością.Jeśli czujesz się krzywdzona przez bliskie Ci osoby, a chcesz zmienić tę sytuację i poczuć się bezpiecznie, poznać osoby z podobnymi doświadczeniami przyjdź na grupę wsparcia dla kobiet organizowaną przez Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie.Superwizja. Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie poszukuje superwizora do przeprowadzenia superwizji grupowej dla pracowników. Forma zatrudnienia: umowa zlecenie. Termin realizacji: czerwiec - grudzień 2016r. Wymagania:
1) wykształcenie i kwalifikacje wymagane dla superwizora,
2) doświadczenie w prowadzeniu superwizji (minimum dwie rekomendacje, itp.)
W dniu 16 maja 2016r. Bezpieczne Mławianki wzięły udział w zajęciach przygotowanych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Panie uczyły się udzielania pierwszej pomocy, wzięły także udział w specjalnie dla nich przygotowanej akcji ratunkowej na miejscu zdarzenia drogowego. Realizmu całej akcji dodawały strugi deszczu.

Banery

platforma epuap
ESP
Banner I biegu
pies
programy UE
-
Europejski Fundusz Rolny
-

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09