Kalendarz

Piątek 20 Września 2019

Imieniny

Imieniny: Mieczysławy, Filipiny, Faustyny

Licznik odwiedzin

Jesteś: 14571068 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY Aktualności

Treść strony

W Zespole Ośrodków Wsparcia w Mławie planowane jest zorganizowanie od jesieni tego roku grupy wsparcia dla nastolatków w wieku 13-15 lat pt. „Młodzi Samotni”.
Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie zaprasza na Warsztaty Umiejętności Społecznych dzieci w wieku 8-12 lat.
Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie zaprasza do złożenia oferty na realizację Programu Korekcyjno - Edukacyjnego Dla Osób Stosujących Przemoc w Rodzinie
Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie zaprasza do uczestnictwa w warsztatach umiejętności wychowawczych „Szkoła dla Rodziców”
Szkoła dla Rodziców i Wychowawców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji ze swymi dziećmi lub wychowankami. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą.
Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie zaprasza do uczestnictwa w spotkaniach Otwartej Grupy Wsparcia „ 6 kroków”. Oferta skierowana jest do osób chcących zadbać o swój rozwój osobisty. Zajęcia są bezpłatne.
W niedzielę 9 grudnia 2018 roku w restauracji „Gary Babci Krysi” w Mławie odbył się finał kampanii „ Biała Wstążka” prowadzonej już od 10 lat na terenie powiatu mławskiego. Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem przemocy w rodzinie, szczególnie przemocy stosowanej wobec kobiet.
Trening podstawowych elementów samoobrony, warsztat z psychologiem, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, spotkanie z policjantami, zumba, spotkanie z mistrzem fryzjerstwa – specjalistą trychologiem – tak wyglądał plan VII edycji programu profilaktycznego „Bezpieczna Mławianka”, który zakończył się 27 czerwca 2018 r.
Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie prowadzi zajęcia Szkoły dla Rodziców. Szkoła dla Rodziców, to cykl spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. Program daje szanse na poprawienie relacji z dzieckiem i pracy nad sobą. Pierwsze zajęcia odbyły się we wtorek 13 marca 2018r.
9 grudnia 2017 r. w Państwowej Szkole Muzycznej Mławie odbył się finał Kampanii „Biała Wstążka”. Kampania na terenie powiatu mławskiego była prowadzona od 25 listopada. Jej celem było zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet oraz wsparcie działań na rzecz jej przeciwdziałania.
W Naszym powiecie po raz kolejny organizowana jest Kampania Społeczna „Biała Wstążka”, będącą symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Kampania będzie prowadzona od 25 listopada 2017 roku do 10 grudnia 2017 r. Jej organizatorem w powiecie jest Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie w partnerstwie z Zespołami Interdyscyplinarnymi ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Wójtem Gminy Wiśniewo, Wójtem Gminy Radzanów, Stowarzyszeniem na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS, Państwową Szkołą Muzyczną w Mławie, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie, Marią i Lechem Wyszomirskimi oraz Komendą Powiatową Policji w Mławie.
Szósta grupa „Bezpiecznych Mławianek” rozpoczęła już szkolenie. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 3 października w mławskiej komendzie policji. Panie powitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mławie nadkom. Krzysztof Hincman, Sekretarz Starostwa Powiatowego Mławie Cezary Kądrzycki oraz Joanna Tańska Dyrektor Zespołu Ośrodków Wsparcia w Mławie – organizatorzy szkolenia. Szkolenie potrwa do 9 listopada.
Ruszyła lokalna kampania informacyjna na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie „Lekarzu Ty też możesz pomóc!”. Celem tej Kampanii jest upowszechnienie wśród pracowników ochrony zdrowia oraz osób doświadczających przemocy w rodzinie informacji na temat bezpłatnego zaświadczenia lekarskiego dla osób doświadczających przemocy w rodzinie.Ruszają zajęcia Szkoła dla Rodziców. Szkoła do Rodziców jest programem spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą.
W dniu w dniu 25 listopada 2016 roku o godz. 1100 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mławie przy ul. Reymonta 6. Odbędzie się konferencja pn . „Dobro dziecka. Razem przeciw przemocy w rodzinie” organizowana przez Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie.
Powiat Mławski po raz kolejny włącza się w międzynarodową kompanię społeczną na rzecz eliminowania przemocy wobec kobiet. Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach. Ta międzynarodowa kampania upamiętnia tragiczne wydarzenia z 6 grudnia 1989 roku, w Montrealu.
Rusza V edycja „Bezpiecznej Mławianki ”. Zgodnie z obietnicą, rusza V edycja autorskiego programu profilaktycznego mławskiej policji pod nazwą „Bezpieczna Mławianka”. Kurs samoobrony dla kobiet, połączony z zajęciami warsztatowymi jest całkowicie bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są od dziś do 10 listopada br. Kurs potrwa do 20 grudnia.
Szukanie pomocy nie jest słabością.Jeśli czujesz się krzywdzona przez bliskie Ci osoby, a chcesz zmienić tę sytuację i poczuć się bezpiecznie, poznać osoby z podobnymi doświadczeniami przyjdź na grupę wsparcia dla kobiet organizowaną przez Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie.
Superwizja. Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie poszukuje superwizora do przeprowadzenia superwizji grupowej dla pracowników. Forma zatrudnienia: umowa zlecenie. Termin realizacji: czerwiec - grudzień 2016r. Wymagania:
1) wykształcenie i kwalifikacje wymagane dla superwizora,
2) doświadczenie w prowadzeniu superwizji (minimum dwie rekomendacje, itp.)
W dniu 16 maja 2016r. Bezpieczne Mławianki wzięły udział w zajęciach przygotowanych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Panie uczyły się udzielania pierwszej pomocy, wzięły także udział w specjalnie dla nich przygotowanej akcji ratunkowej na miejscu zdarzenia drogowego. Realizmu całej akcji dodawały strugi deszczu.

Banery

platforma epuap
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
- informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
pies
programy UE
Banner I biegu
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09