Kalendarz

Wtorek 24 Kwietnia 2018

Imieniny

Imieniny: Aleksego, Grzegorza, Fidelisa

Licznik odwiedzin

Jesteś: 12160778 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY

Treść strony

Kampania "Biała Wstążka"

    Powiat Mławski po raz kolejny włącza się w międzynarodową kompanię społeczną na rzecz eliminowania przemocy wobec kobiet.

    Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach.

Ta międzynarodowa kampania upamiętnia tragiczne wydarzenia z 6 grudnia 1989 roku, w Montrealu. Tego dnia, 25- letni Marc Lepine, uzbrojony w broń palną i nóż myśliwski wkroczył do budynku Ecole Politechnique, celując i strzelając do kobiet. Zabił 14 studentek, bo jak twierdził, kobiety nie są godne uczęszczania na uczelnie techniczne.

To wyjątkowo przejmujący przykład przemocy, pamiętajmy jednak, że tragedie kobiet rozgrywają się każdego dnia za zamkniętymi drzwiami domów, w których kobiety są bite, poniżane, zastraszane i izolowane.

   Kampania Biała Wstążka została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu dyskusję na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. Męski głos solidarności z ofiarami oraz wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu w kwestii przemocy, to podstawowy cel kampanii. Niezwykle ważna jest także reakcja świadków przemocy. Ukrywanie czy lekceważenie takich zdarzeń, to świadome skazywanie ofiary na dalsze cierpienie.

Kampania odbywa się w ramach światowych 16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć.
 

Przyłącz się do akcji !

Umieść w widocznym miejscu biała wstążkę przypiętą do ubrania.

Promuj ideę i hasło: „Mężczyzna kocha, szanuje, nie bije!”

     Organizatorem kampanii „Biała Wstążka" na terenie powiatu mławskiego jest Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie, Komenda Powiatowa Policji w Mławie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie. Do tegorocznej kampanii włączają  się także zespoły interdyscyplinarne ds. przeciwdziałania przemocy działające na terenie powiatu mławskiego, uczniowie szkół z terenu powiatu oraz młodzież z klas policyjnych Akademickiego Centrum Kształcenia w Mławie.

AKCJĘ HONOROWYM PATRONATEM OBJĄŁ STAROSTA MŁAWSKI WŁODZIMIERZ WOJNAROWSKI. PATRONAT MEDIALNY RADIO 7

    W dniu  25 listopada organizatorzy kampanii wraz z młodzieżą rozdawać będą symboliczne białe wstążki, które wzorem lat ubiegłych wręczane będą m.in. urzędnikom, pracownikom instytucji, dziennikarzom, studentom, mieszkańcom powiatu. Ponadto, w tym dniu będą rozdawane informatory na temat przemocy w rodzinie z wykazem miejsc, w których osoby uwikłane w przemoc mogą znaleźć wsparcie.

Szkoła dla Rodziców

 • Ruszają zajęcia Szkoła dla Rodziców

   

         Szkoła do Rodziców jest programem spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców  w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi  i młodzieżą.

  Dziecko jest integralną częścią rodziny. Jeśli cały rodzinny system źle funkcjonuje tzn., że dziecko „idzie w złą stronę”. Zdarza się, że rozmawiamy z dziećmi przyjmując autorytarną postawę rodzicielską. Wtedy nasze słowa wpadają dziecku jednym uchem, a drugim wypadają. Nasza energia wtedy idzie na to, aby dzieci nas słuchały. Niestety tak się nie dzieje.  Taki rodzaj komunikacji nie jest satysfakcjonujący zarówno dla jednej jak i dla drugiej strony. Rodzice doskonale to wiedzą i cierpią z tego powodu. Szukają sposobu realnego wpływu na swoje dzieci.

  Rodzice swoją postawą i zachowaniem często osłabiają pozytywne więzi z dzieckiem. Bardziej niż dobre relacje w rodzinie liczą się dobre stopnie lub czysty pokój. Dzieci nie maja szansy na to, aby się wypowiedzieć, tracą przy tym poczucie bezpieczeństwa. Bądźmy dla swoich dzieci liderami, nie zarządcami. Aby zrozumieć dziecko starajmy się wejść w jego położenie, w ten sposób poprawimy stosunki miedzy rodzicem a dzieckiem.

  Na te i wiele innych pytań rodzice znajdą odpowiedz podczas warsztatów SZKOŁY DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW.

  Główne motto Szkoły dla Rodziców i Wychowawców brzmi: Wychowywać to kochać                   i wymagać.

  Szkoła dla Rodziców i Wychowawców jest programem profilaktyki uniwersalnej ukierunkowanym na przeciwdziałanie zachowaniom problemowym dzieci i młodzieży oraz podnoszenie kompetencji wychowawczych rodziców i nauczycieli.

  Jego celem jest nauka nie tyle „metod", co budowania relacji w duchu podmiotowości i dialogu.

  Szkoła dla Rodziców i Wychowawców prowadzona jest w ramach Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy  w Rodzinie na lata 2016-2020.

  Pierwsze spotkanie dla osób zainteresowanych  odbędzie się 12 kwietnia 2017r.                o godz. 17.00 w budynku przy ul. Wyspiańskiego 6 (budynek Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej).

  Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych specjalistów zatrudnionych w Zespole Ośrodków Wsparcia w Mławie.

  Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. Ucząc umiejętności otwartego porozumiewania się w rodzinie program jednocześnie przyczynia się do budowania silnej więzi między rodzicami a dziećmi, co (zgodnie z wynikami badań J. D. Hawkinsa) sprawia, że jest on także programem profilaktycznym.

                                            Zapraszamy na zajęcia

   

Banery

platforma epuap
ESP
Banner I biegu
pies
programy UE
-
Europejski Fundusz Rolny
-

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09