Kalendarz

Sobota 15 Sierpnia 2020

Imieniny

Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

Licznik odwiedzin

Jesteś: 16407027 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: KULTURA POWIAT MŁAWSKI STOLICĄ KULTURY MAZOWSZA

Treść strony

W niedzielę 8 września 2013 roku w Żurominku odbyły się „Dożynki Gminno – Parafialne w Gminie Wiśniewo”. Jedna z imprez wpisanych do Kalendarza Imprez Kulturalnych Projektu „Powiat Mławski Stolicą Kultury Mazowsza 2013” współfinansowanych ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Organizatorem uroczystości był Urząd Gminy Wiśniewo, współorganizatorami natomiast Powiat Mławski i Województwo Mazowieckie.

Po uroczystej Mszy Świętej, odprawionej w Kościele w Żurominku, korowód dożynkowy przybył na plac dożynek przy Świetlicy Wiejskiej w Żurominku. W części oficjalnej, w której głos zabrali Gospodarz Dożynek Wójt Gminy Wiśniewo Zbigniew Kleniewski oraz zaproszeni goście, o zabranie głosu został poproszony także przedstawiciel Powiatu Mławskiego Dyrektor Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Mławie Jan Marek Wtulich, który podczas swojego wystąpienia przekazał na ręce Wójta Gminy Wiśniewo pamiątkowy obrazek nawiązujący do projektu „Powiat Mławski Stolicą Kultury Mazowsza 2013”.

Po zakończeniu części oficjalnej na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji. Należały do nich m. in. chętnie odwiedzane stoiska dożynkowe z grochówką i domowymi wypiekami, loteria fantowa oraz trampoliny i zjeżdżalnie dla dzieci. Impreza zakończyła się zabawą przy muzyce, trwająca do późnych godzin wieczornych.

  • autor: Marzena Nagucka, data: 2013-09-11

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09