Kalendarz

Sobota 15 Sierpnia 2020

Imieniny

Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

Licznik odwiedzin

Jesteś: 16406155 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: KULTURA POWIAT MŁAWSKI STOLICĄ KULTURY MAZOWSZA

Treść strony

W niedzielę 8 września 2013 roku w Wieczfni Kościelnej odbyły się „Dożynki Gminno – Parafialne Wieczfnia Kościelna 2013”. Jedna z imprez wpisanych do Kalendarza Imprez Kulturalnych Projektu „Powiat Mławski Stolicą Kultury Mazowsza 2013” współfinansowanych ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Organizatorem uroczystości był Urząd Gminy Wieczfnia Kościelna, współorganizatorami natomiast Powiat Mławski i Województwo Mazowieckie.

Po uroczystej Mszy Świętej, odprawionej w Kościele Parafialnym w Wieczfni Kościelnej, korowód prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP w Gozdowie przybył na plac dożynek przy Zespole Szkół w Wieczfni Kościelnej, gdzie nastąpiła prezentacja wieńców dożynkowych przygotowanych przez sołectwa Gminy Wieczfnia Kościelna. W części oficjalnej, w której głos zabrali Gospodarz Dożynek Wójt Gminy Wieczfnia Kościelna  Jan Warecki oraz zaproszeni goście, o zabranie głosu został poproszony także Starosta Mławski Włodzimierz Adam Wojnarowski, który podczas swojego wystąpienia przekazał na ręce Wójta Gminy Wieczfnia Kościelna oraz Pani Marzeny Majko Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieczfni Kościelnej pamiątkowe obrazki nawiązujące do projektu „Powiat Mławski Stolicą Kultury Mazowsza 2013”.

Po zakończeniu części oficjalnej na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji. Stoiska dożynkowe z własnymi wyrobami przygotowane przez Sołectwa Gminy Wieczfnia Kościelna cieszył się ogromnym powodzeniem  uczestników dożynek. Na scenie z kolei wystąpił Zespół Mławiacy, swój recital miał Andrzej Rybiński, a o 20.30 wystąpiła gwiazda wieczoru Zespół Verdis. O godzinie 22.00 na scenie zaprezentował się Teatr Tańca z Ogniem.

 

  • autor: Marzena Nagucka, data: 2013-09-09

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09