Kalendarz

Sobota 15 Sierpnia 2020

Imieniny

Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

Licznik odwiedzin

Jesteś: 16407107 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: KULTURA POWIAT MŁAWSKI STOLICĄ KULTURY MAZOWSZA

Treść strony

W trakcie wakacji w dniach od 5 do 23 sierpnia 2013 roku w Gminnej Bibliotece w Szydłowie odbyły się zajęcia plastyczne „Śladami Wojciecha Piechowskiego – Plastyczne wakacje w bibliotece” zorganizowane w ramach projektu „Powiat Mławski stolicą Kultury Mazowsza 2013”.

W zajęciach wzięły udział 32 osoby, były to dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Zajęcia prowadziła Pani Wioletta Michalska – nauczyciel plastyki. W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzieli się o życiu i twórczości Wojciecha Piechowskiego – malarza z Nosarzewa Borowego oraz obejrzały wystawę poświęconą malarzowi.

W trakcie zajęć dzieci rozwijały zainteresowania plastyczne,  sprawność manualną i kreatywność. Zakupione w ramach projektu pomoce i materiały zostały wykorzystane w pracach grupowych i indywidualnych. Uczestnicy indywidualnie tworzyli własne obrazy, które wzięły udział w konkursie ogłoszonym na pierwszych zajęciach pn. „Wakacyjny pejzaż”. Na konkurs wpłynęło 16 prac. Jury oceniło prace w dwóch kategoriach wiekowych: do 10 roku życia i powyżej 10 roku życia. Oceniając zgodność z tematyką, estetykę prac, oryginalność, pomysłowość i dokładność prac, jury przyznało po jednej nagrodzie głównej w obu kategoriach wiekowych. Poziom pozostałych prac był bardzo wyrównany, dlatego też wszystkie prace zostały nagrodzone.

  • autor: Marzena Nagucka, data: 2013-08-30

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09