Kalendarz

Poniedziałek 27 Maja 2019

Imieniny

Imieniny: Jana, Magdaleny, Izydora

Licznik odwiedzin

Jesteś: 14050068 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: GOSPODARKA

Treść strony

Badania rynku pracy wskazują, że pracodawcy mają coraz większe trudności w pozyskaniem pracowników o wymaganych kompetencjach. Jednocześnie z roku na rok rośnie liczba firm, które aktywnie współpracują ze szkołami i uczelniami współtworząc programy edukacyjne i realizując projekty, które pozwalają młodym ludziom uzyskać kompetencje wymagane przez rynek pracy. Właśnie do takich firm skierowany jest konkurs Pracodawca Jutra organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. 

Celem konkursu jest wyróżnienie tych pracodawców, którzy podejmują wysiłek przygotowania młodych osób – uczniów, studentów i absolwentów - do podjęcia pierwszej pracy. Działania, realizowane przez pracodawców ubiegających się o tytuł Pracodawcy jutra 2016, umożliwiają młodym osobom zdobycie lub rozwój kompetencji, dzięki którym staną się one wartościowymi, poszukiwanymi na rynku pracownikami, świadomie kształtującymi swoją karierę zawodową.

Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach: Pracodawca Jutra w sektorze MŚP i Pracodawca Jutra wśród dużych przedsiębiorców

W czteroletniej historii konkursu Pracodawca Jutra, organizowanego pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, zgłoszono prawie 300 projektów, z czego 30 % pochodziło od firm z sektora MŚP.
Do najsilniej reprezentowanych branż w konkursie należą: usługi IT, usługi finansowe i rachunkowe, produkcja, w tym motoryzacja. Jednak tytuł Pracodawcy Jutra może otrzymać każdy przedsiębiorca, niezależnie od branży, którą reprezentuje. Warunkiem jest spełnienie kryteriów odnoszących się do aktywności firmy na rzecz edukacji młodych osób: pomysłu na projekt i wysokiej jakości merytorycznej działań.

Do tej pory tytuł Pracodawcy Jutra otrzymało 26 przedsiębiorców, zarówno dużych, jak i małych i średnich, a 5 firm zostało w konkursie wyróżnionych.

Tytuł ten świadczy o poważnym traktowaniu przez pracodawcę osób młodych, przez co chętnie jest wykorzystywany przez firmy do promowania swojej marki pracodawcy wśród osób poniżej 30 roku życia.

6 grudnia 2016 r. podczas uroczystej gali finałowej kolejne pięć firm otrzymało tytuł Pracodawcy Jutra, a cztery zostały wyróżnione jako dobra praktyka.

Tytuł Pracodawca Jutra 2016 otrzymały firmy: Rafako S.A., Kronospan Szczecinek Sp. z o.o.; Comarch S.A.; Euvic Sp. z o.o. oraz Biuro Rachunkowe Biurex Sp. z o.o.
Wyróżnienia otrzymały firmy: Sitech Sp. z o.o., Man Bus Sp. z o.o., Multiserwis Sp. z o.o. oraz Medincus Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o.
W tegorocznej edycji konkursu o tytuł walczyło 47 firm. Wśród nich było 27 MŚP. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło od firm z branży IT.

 

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
ESP
- informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
pies
programy UE
Banner I biegu
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09